| Conel er stiftet i august 2008 af Claus Steiner og Nicolaj Larsen. Vi brænder begge for vores fag, og efter at vi havde arbejdet en årrække som elektrikere, var vi ikke i tvivl om, at vores næste skridt inden for el-branchen var at starte eget firma.
Conel er et elektrikerfirma, hvor vi er personligt engagerede i vores arbejde, og vi tilbyder vores kunder fuld valuta for pengene. Vi besidder faglig kompetence, så de rigtige løsninger bliver valgt, og vores arbejde bliver udført korrekt. Vi tilbyder ikke bare kvalitetshåndværk; vi tilbyder også et godt og fleksibelt samarbejde. Vi ved nemlig, hvor vigtigt det er for vores kunder, at vi er nemme at kommunikere med, og at de rent faktisk bliver hørt.
Vores kundekreds er mindre til mellemstore virksomheder og private personer. Vi er vant til at håndtere forskellige typer af opgaver, og vi er gode til at tilpasse os nye omgivelser. Personlige profiler: Claus Steiner Claus er født 1980. Han var færdiguddannet som elektriker i 2002 og arbejdede efterfølgende i 2 år som elektriker, med bl.a. bygningsinstallation, CTS-anlæg, videoovervågning og sikring. I 2006 begyndte Claus sin uddannelse som installatør på erhvervsakademiet i Odense, og blev færdig i sommeren 2008. Sideløbende med uddannelsen som installatør arbejdede han for et AV-firma som servicetekniker. Nicolaj Larsen Nicolaj er født 1979. Han var færdiguddannet som elektriker i 2000 og har siden da arbejdet som elektriker. Han har bl.a. arbejdet med bygningsinstallation, med speciale inden for tekniske installationer og edb-netværksløsninger. |