Menu

Livol PokalCup 2018

 

TRYK HER FOR AT DOWNLOADE DET OFFICIELLE KAMPPROGRAM.

Gruppe A

B67 Odense

Ølstykke FC 1

Kolding IF

Dalum IF

Østre Boldklub Odense

 

9.00 B67 – ØB

9.00 Dalum IF – Kolding IF

10.15 B67 – Ølstykke FC 1 

10.15 Kolding IF – ØB

12.20 B67 – Dalum IF 

12.20 ØB – Ølstykke FC 1 

14.25 ØB – Dalum IF

14.25 Kolding IF – Ølstykke FC 1

16.05 B67 – Kolding IF

16.05 Dalum IF – Ølstykke FC 1

 

Gruppe B

Hedensted IF

Vojens B&IK

Egebjerg Fodbold

Otterup B&IK 2

BK Avarta

 

9.25 Otterup B&IK 2 – Vojens B&IK 

9.25 Hedensted IF – Egebjerg

10.15 Avarta – Egebjerg 

10.15 Hedensted IF – Otterup B&IK 2

12.20 Avarta – Otterup B&IK 2 

12.20 Hedensted IF – Vojens B&IK

14.25 Egebjerg – Vojens B&IK

14.25 Hedensted IF – Avarta

16.05 Otterup B&IK 2 – Egebjerg 

16.05 Avarta – Vojens B&IK

 

Gruppe C

Team LA Travel Herning

Svendborg f.B.

Morud IF

B73 Slagelse 1

IF Lyseng 2

 

9.00 S.f.B. – Morud IF 

9.00 Team LA Travel – B73 Slagelse 1

9.50 Morud IF – IF Lyseng 2

9.50 Team LA Travel – S.f.B.

11.55 IF Lyseng 2 – S.f.B. 

11.55 Morud IF – B73 Slagelse 1

14.00 IF Lyseng 2 – B73 Slagelse 1

14.00 Team LA Travel – Morud IF

15.40 B73 Slagelse 1 – S.f.B.

15.40 Team LA Travel – IF Lyseng 2

 

Gruppe D

Haderslev FK

Middelfart G&BK

Fraugde G&IF

B73 Slagelse 2

 

9.25 Middelfart G&BK – Fraugde G&IF

9.25 Haderslev FK – B73 Slagelse 2

11.30 Fraugde G&IF – B73 Slagelse 2 

11.30 Haderslev FK – Middelfart G&BK

13.35 Middelfart G&BK – B73 Slagelse 2 

13.35 Haderslev FK – Fraugde G&IF

 

Gruppe E

Odense Boldklub

Hjerting IF 1

Skibet IF

Fjordager IF

 

9.50 Hjerting IF 1 – Fjordager IF

9.50 OB – Skibet IF

11.30 Fjordager IF – Skibet IF 

11.30 OB – Hjerting IF 1

13.35 Hjerting IF 1 – Skibet IF 

13.35 OB – Fjordager IF 



Gruppe F

Mejrup GU

Grenaa IF

Boldklubben Marienlyst

Ølstykke FC 2

 

10.40 Marienlyst – Ølstykke FC 2 

10.40 Mejrup GU – Grenaa IF 

12.45 Grenaa IF – Ølstykke FC 2 

12.45 Mejrup GU – Marienlyst

14.50 Marienlyst – Grenaa IF

14.50 Mejrup GU – Ølstykke FC 2

 

Gruppe G

Viborg Søndermarken 1

FK Odsherred

Søndersø Boldklub

Hjerting IF 2

 

10.40 Odsherred – Hjerting IF 2 

10.40 Viborg Sdr.Marken 1 – Søndersø

12.45 Hjerting IF 2 – Søndersø 

12.45 Viborg Sdr.Marken 1 – Odsherred

14.50 Odsherred – Søndersø

14.50 Viborg Sdr.Marken 1 – Hjerting IF 2

 

Gruppe H

Kjøbenhavns Boldklub 1

Horsens FS

OKS

Viborg Søndermarken 2

 

11.05 Horsens FS – OKS

11.05 KB 1 – Viborg Sdr.Marken 2

13.10 OKS – Viborg Sdr.Marken 2

13.10 KB 1 – Horsens FS 

15.15 Horsens FS – Viborg Sdr.Marken 2

15.15 KB 1 – OKS

 

Gruppe I

Nykøbing Falster FC

IF Lyseng 1

Otterup B&IK 1

Bov IF

 

11.05 IF Lyseng 1 – Otterup B&IK 1

11.05 Nykøbing FC – Bov IF

13.10 Bov IF – Otterup B&IK 1

13.10 Nykøbing FC – IF Lyseng 1

15.15 IF Lyseng 1 – Bov IF

15.15 Nykøbing FC – Otterup B&IK 1

 

Gruppe J

Silkeborg IF

Ammitsbøl SG&I

Sanderum Boldklub

Kjøbenhavns Boldklub 2

 

11.55 KB 2 – Sanderum 

11.55 Silkeborg IF – Ammitsbøl SG&I

14.00 Ammitsbøl SG&I – Sanderum 

14.00 Silkeborg IF – KB 2 

15.40 KB 2 – Ammitsbøl SG&I

15.40 Silkeborg IF – Sanderum

 

Mellemrunde:

73   16.30   2 fra gruppe C – 2 fra gruppe D

74   16.30   2 fra gruppe E – 2 fra gruppe F

75   16.30   2 fra gruppe G – 2 fra gruppe H               

76   16.30   2 fra gruppe I – 2 fra gruppe J

 

Ottendedelsfinaler:

77   17.00   1 fra gruppe A – 1 fra gruppe I

78   17.00   1 fra gruppe B – 1 fra gruppe J

79   17.00   1 fra gruppe C – 2 fra gruppe A

80   17.00   1 fra gruppe D – 2 fra gruppe B

81   17.30   1 fra gruppe E – Vinder kamp 73

82   17.30   1 fra gruppe F – Vinder kamp 75

83   17.30   1 fra gruppe G – Vinder kamp 74

84   17.30   1 fra gruppe H – Vinder kamp 76

                                   

Kvartfinaler:

85   18.00   Vinder kamp 77 – Vinder kamp 78

86   18.00   Vinder kamp 81 – Vinder kamp 82

87   18.00   Vinder kamp 79 – Vinder kamp 80

88   18.00   Vinder kamp 83 – Vinder kamp 84

 

Semifinaler:
89   18.30   Vinder kamp 85 – Vinder kamp 86

90   18.30   Vinder kamp 87 - Vinder kamp 88

 

Bronzekamp:

91   19.00   Taber kamp 89 – Taber kamp 90

                                                   

Finale:

92   19.30   Vinder kamp 89 – Vinder kamp 90

 

       20.00   Præmier og pokal overrækkelse på terrassen.