Menu

U12 PokalCup 2018

Vinder af LIVOL U12 PokalCup 2018: Morud IF 

Anden plads ved LIVOL U12 PokalCup 2018: Silkeborg IF 

Tryk her for kampprogram: Kampprogram LIVOL U12 PokalCup 2018.

Gruppe A

B67 Odense    3 point

Ølstykke FC 1   10 point 

Kolding IF    6 point

Dalum IF    10 point 

Østre Boldklub Odense   0 point

 

B67 – ØB    1-0

Dalum IF – Kolding IF    3-0

B67 – Ølstykke FC 1     0-6

Kolding IF – ØB   3-0

B67 – Dalum IF   1-3

ØB – Ølstykke FC 1   0-8

ØB – Dalum IF  0-4

Kolding IF – Ølstykke FC 1    0-1

B67 – Kolding IF   2-5

Dalum IF – Ølstykke FC 1   0-0 

 

Gruppe B

Hedensted IF   9 point

Vojens B&IK  4 point 

Egebjerg Fodbold    3 point 

Otterup B&IK 2   1 point 

 

Otterup B&IK 2 – Vojens B&IK   1-1 

Hedensted IF – Egebjerg    5-0

Vojens – Egebjerg   2-1 

Hedensted IF – Otterup B&IK 2   8-0 

Egebjerg – Otterup B&IK 2  3-0

Hedensted IF – Vojens B&IK    4-0 

 

Gruppe C

Team LA Travel Herning    10 point   11-2

Svendborg f.B.  3 point      

Morud IF      10 point    16-2

B73 Slagelse 1

IF Lyseng 2     6 point 

 

S.f.B. – Morud IF     0-5 

Team LA Travel Herning– B73 Slagelse 1     5-0

Morud IF – IF Lyseng 2   3-0

Team LA Travel – S.f.B.   3-0

IF Lyseng 2 – S.f.B.    3-0 

Morud IF – B73 Slagelse 1   7-1

IF Lyseng 2 – B73 Slagelse 1     4-0

Team LA Travel – Morud IF       1-1 

B73 Slagelse 1 – S.f.B.    0-3 

Team LA Travel – IF Lyseng 2    2-1

  

Gruppe D

Haderslev FK    6 point 

Middelfart G&BK     9 point 

Fraugde G&IF   3 point 

B73 Slagelse 2   0 point

 

Middelfart G&BK – Fraugde G&IF   3-1

Haderslev FK – B73 Slagelse 2    7-0 

Fraugde G&IF – B73 Slagelse 2   3-0

Haderslev FK – Middelfart G&BK    0-1

Middelfart G&BK – B73 Slagelse 2   5-0

Haderslev FK – Fraugde G&IF    3-1

 

Gruppe E

Odense Boldklub   2 point

Hjerting IF 1     9 point

Skibet IF    1 point

Fjordager IF   4 point 

 

Hjerting IF 1 – Fjordager IF  4-1

OB – Skibet IF     0-0

Fjordager IF – Skibet IF    3-1

OB – Hjerting IF 1   0-2

Hjerting IF 1 – Skibet IF    5-2

OB – Fjordager IF     0-0 



Gruppe F

Mejrup GU   7 point

Grenaa IF  

Boldklubben Marienlyst    3 point

Ølstykke FC 2     5 point

 

Marienlyst – Ølstykke FC 2    1-1

Mejrup GU – Grenaa IF     4-0

Grenaa IF – Ølstykke FC 2     1-3

Mejrup GU – Marienlyst    5-0 

Marienlyst – Grenaa IF    3-2

Mejrup GU – Ølstykke FC 2     0-0 

 

Gruppe G

Viborg Søndermarken 1    9 point 

FK Odsherred    6 point 

Søndersø Boldklub  1 point 

Hjerting IF 2     1 point 

 

Odsherred – Hjerting IF 2    2-1

Viborg Sdr.Marken 1 – Søndersø    5-0

Hjerting IF 2 – Søndersø    1-1

Viborg Sdr.Marken 1 – Odsherred     3-0  

Odsherred – Søndersø 4-0

Viborg Sdr.Marken 1 – Hjerting IF 2     5-0

 

Gruppe H

Kjøbenhavns Boldklub 1    6 point 

Horsens FS    3 point 

OKS   

Viborg Søndermarken 2     9 point 

 

Horsens FS – OKS   5-1

KB 1 – Viborg Sdr.Marken 2     1-3

OKS – Viborg Sdr.Marken 2     1-5

KB 1 – Horsens FS    1-0   

Horsens FS – Viborg Sdr.Marken 2   0-3

KB 1 – OKS   2-1 

 

Gruppe I

Nykøbing Falster FC      9 point 

IF Lyseng 1     6 point 

Otterup B&IK 1   3 point 

Bov IF     

 

IF Lyseng 1 – Otterup B&IK 1    2-0

Nykøbing FC – Bov IF    4-0

Bov IF – Otterup B&IK 1    2-4

Nykøbing FC – IF Lyseng 1    3-2 

IF Lyseng 1 – Bov IF     5-0

Nykøbing FC – Otterup B&IK 1    5-0

 

Gruppe J

Silkeborg IF    6 point 

Ammitsbøl SG&I      0 point

Sanderum Boldklub      7 point (Trukket ud) 

Kjøbenhavns Boldklub 2      4 point 

 

KB 2 – Sanderum     1-1

Silkeborg IF – Ammitsbøl SG&I   4-0 

Ammitsbøl SG&I – Sanderum   0-5

Silkeborg IF – KB 2      3-0

KB 2 – Ammitsbøl SG&I    4-0

Silkeborg IF – Sanderum    0-2

 

Mellemrunde:

Vojens – Haderslev    0-4

Fjordager – Ølstykke 2     (4-3)

Odsherred – KB 1     (3-5)           

Lyseng 1 – KB 2      (5-3)

 

Ottendedelsfinaler:

Ølstykke 1 – Nykøbing Falster    5-1 

Hedensted – Silkeborg    0-3 

Morud – Dalum    1-0

Middelfart – LA Travel Herning    1-2

Hjerting 1 - Haderslev   1-3

Mejrup GU – KB1   2-0

Viborg 1 – Fjordager    3-0

Viborg 2 – Lyseng 1   1-1 (4-2)

                                   

Kvartfinaler:

Ølstykke – Silkeborg    0-1

Haderslev - Mejrup    1-0

Morud - LA Traval Herning    3-0

Viborg 1 - Viborg 2 

 

Semifinaler:
Silkeborg- Haderslev    2-0

Morud - Viborg    3-0

 

Bronzekamp:

Viborg - Haderslev    2-0 

                                                   

Finale:

Morud - Silkeborg    2-1