Menu

U13 PokalCup 2019

Vinder af Terminalen U13 PokalCup 2019 11-mands: Brøndby IF 

Vinder af Terminalen U13 PokalCup 2019 8-mands: Aabenraa Boldklub

Tryk her for kampprogram:  Kampprogram Terminalen U13 PokalCup 2019 

Terminalen U13 PokalCup 11-mands:

Grp. A

Bane 1

B67 – Sanderum Boldklub  0-2 

 

 

Grp. B

Bane 2

TPI – OB  0-0

 

 

Grp. C

Bane 1

Boldklubben Marienlyst – Haderslev FK  0-1

 

 

Grp. D

Bane 2

Fjordager IF – Svendborg f.B.  0-0

 

 

Grp. A

Bane 1

Sanderum Boldklub – Herning Fremad  0-2

 

 

Grp. B

Bane 2

FC Fredericia – Holbæk B&IF  0-1 

 

 

Grp. C

Bane 1

Haderslev FK – Ølstykke FC  0-4

 

 

Grp. D

Bane 2

Skibet IF – Vojens/Jels B&IK  2-0 

 

 

Grp. A

Bane 1

B67 – Amager 27  0-1

 

 

Grp. B

Bane 2

KB – TPI  1-1 

 

 

Grp. C

Bane 1

Boldklubben Marienlyst – Brønshøj Boldklub  1-1

 

 

Grp. D

Bane 2

Brøndby IF – Fjordager IF  1-0

 

 

Grp. A

Bane 1

B67 – Herning Fremad  0-6

 

 

Grp. B

Bane 2

OB – FC Fredericia  1-5

 

 

Grp. C

Bane 1

Ølstykke FC – Brønshøj Boldklub  1-0

 

 

Grp. D

Bane 2

Svendborg f.B. – Skibet IF  1-0

 

 

Grp. A

Bane 1

Amager 27 – Herning Fremad  1-1

 

 

Grp. B

Bane 2

Holbæk B&IF – KB  1-0

 

 

Grp. C

Bane 1

Boldklubben Marienlyst – Ølstykke FC  0-2

 

 

Grp. D

Bane 2

Vojens/Jels B&IK – Brøndby IF  1-0

 

 

Grp. A

Bane 1

Sanderum Boldklub – Amager 27  2-0

 

 

Grp. B

Bane 2

TPI – FC Fredericia  0-3

 

 

Grp. C

Bane 1

Brønshøj Boldklub – Haderslev FK  1-0

 

 

Grp. D

Bane 2

Fjordager IF – Skibet IF  0-0

 

 

Playoff 1

Bane 1

Herning Fremad - Boldklubben Marienlyst  1-0 

 

 

Grp. B

Bane 2

OB – Holbæk B&IF  0-3

 

 

Playoff 2

Bane 1

Sanderum Boldklub - Haderslev FK  2-0 

 

 

Grp. D

Bane 2

Svendborg f.B. – Vojens/Jels B&IK  1-1

 

 

Playoff 3

Bane 1

Ølstykke - B67  9-0 

 

 

Grp. B

Bane 2

KB – FC Fredericia  0-1 

 

 

Playoff 4

Bane 1

Brønshøj - Amager 27  0-1 

 

 

Grp. D

Bane 2

Skibet IF – Brøndby IF  0-3 

 

 

Grp. B

Bane 1

TPI – Holbæk B&IF  0-1 

 

 

Grp. D

Bane 2

Fjordager IF – Vojens/Jels B&IK  0-2 

 

 

Grp. B

Bane 1

KB – OB  2-1 

 

 

Grp. D

Bane 2

Brøndby IF – Svendborg f.B.  1-0 

 

 

Kvart 1

Bane 1

Herning Fremad - FC Fredericia  0-1 

 

Kvart 2

Bane 2

Holbæk - Sanderum  1-0 

Kvart 3

Bane 1

Ølstykke - Vojens  3-0 

Kvart 4

Bane 2

Brøndby IF - Amager 27  1-0 

Semi 1

Bane 1

FC Fredericia  -  Ølstykke  (straffesparkskonkurrence)  

Semi 2

Bane 2

Holbæk - Brøndby 0-1 

Bronzekamp 

Bane 1

Holbæk - FC Fredericia  2-1 

Finale

Bane 1

Brøndby IF - Ølstykke 1-0 

 

Terminalen U13 PokalCup 8-mands:

Grp. E

Bane 3

Boldklubben Marienlyst – Fraugde  1-1

Grp. E

Bane 3

Ølstykke FC – Holbæk B&IF (B)  3-1 

Grp. F

Bane 3

Store Merløse – Morud IF  0-1

Grp. E

Bane 3

Boldklubben Marienlyst – Aabenraa Boldklub  0-5

Grp. F

Bane 3

TPI – Store Merløse  2-3

Grp. E

Bane 3

Aabenraa Boldklub – Ølstykke FC  1-0 

Grp. E

Bane 3

Holbæk B&IF (B) – Fraugde  0-0 

Grp. F

Bane 3

Morud IF – Holbæk B&IF (C)  1-1 

Grp. E

Bane 3

Boldklubben Marienlyst – Ølstykke FC  0-5 

Grp. E

Bane 3

Aabenraa Boldklub – Holbæk B&IF (B)  3-0 

Grp. F

Bane 3

TPI – Morud IF  0-5

Grp. E

Bane 3

Fraugde – Ølstykke FC  1-3 

Grp. F

Bane 3

Holbæk B&IF (C) – Store Merløse  2-1 

Grp. E

Bane 3

Boldklubben Marienlyst – Holbæk B&IF (B)  0-1 

Grp. F

Bane 3

TPI – Holbæk B&IF (C)  0-0 

Grp. E

Bane 3

Fraugde – Aabenraa Boldklub  0-2 

Kvart 1

Bane 3

Morud - Fraugde 1-0 

Kvart 2

Bane 3

Ølstykke - Store Merløse  3-0 

Kvart 3

Bane 3

Aabenraa - TPI  4-0 

Kvart 4

Bane 3

Holbæk (C) - Holbæk (B)  0-1 

Semi 1

Bane 3

Morud - Ølstykke 0-2 

Semi 2

Bane 3

Aabenraa - Holbæk 

Bronzekamp 

Finale

 

Bane 3

Bane 3

 

Morud - Holbæk (Straffesparkskonkurrence) (Holbæk vandt) 

Ølstykke - Aabenraa  0-3